Tanie zwalczanie szczurów

 

Należy sobie uświadomić, że szczury to poważne zagrożenie. Są nosicielami chorób, a ich miejsca bytowania są pełne zarazków i drobnoustrojów. To właśnie te gryzonie są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się dżumy, czy czarnej ospy.

Szczury muszą być zwalczane

zwalczanie szczurówSzczury najczęściej kryją się w piwnicach oraz w instalacjach kanalizacyjnych. Tam mają najlepsze możliwości rozrodu i nie są niepokojone przez nikogo. Szczury to wyjątkowo odporne zwierzęta. Nie chodzi tu tylko o warunki, w jakich żyją, ale ich zdolność do regeneracji i odporność na wszelkie trucizny. Oczywiście nie wszystkie jednostki są równie odporne, ale chodzi o generalną cechę całej populacji. Zwalczanie szczurów zostawmy specjalistom, czyli firmom zajmującym się deratyzacją. Profesjonalne przedsiębiorstwa zajmujące się odszczurzaniem, świadczą usługi dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy taka usługa będzie nam potrzebna. Koszt usług deratyzacyjnych jest zależny od bardzo wielu czynników. Jednak wliczyć do nich należy ilość osobników, zużyte środki, które posłużą do deratyzacji oraz czas pracy fachowców. Jak widać są to dość ruchome dane, dlatego większość wycen odbywa się indywidualnie. Nie są to jednak kwoty wyższe niż sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Podkreślamy raz jeszcze, z całą mocą: zwalczanie szczurów to konieczność, gdyby nie działania deratyzacyjne, zostalibyśmy zdziesiątkowani przez choroby zakaźne i pasożytnicze.

Szczury mogą nas zaatakować, ale tylko wtedy, kiedy poczują się zagrożone, czyli najczęściej w przypadku bliskiego kontaktu, o jaki nie jest trudno w piwnicy lub w śmietniku. Ugryzienie lub podrapanie przez szczura, grozi poważnymi konsekwencjami.