Technologie laserów światłowodowych

 

Najnowsza i najlepsza technologia światłowodowa to laser fiber. Umożliwia tworzenie systemów światłowodowych, które mogą być stosowane w wielu różnych branżach, od fotografowania, poprzez produkcję, sieci komputerowe, architekturę światłowodową, obrazowanie medyczne, nawigację, po telekomunikację.

Lasery światłowodowe są coraz częściej wykorzystywane

laser fiberLasery światłowodowe działają poprzez przepuszczanie światła wokół włókna o różnych długościach w celu zmniejszenia strat w światłowodzie i zwiększenia prędkości światła. Im większa długość fali światła, tym więcej energii jest w stanie zaabsorbować i przekazać. Ponieważ lasery światłowodowe są wytwarzane przy dłuższych długościach fal, są w stanie przenosić więcej światła niż inne lasery światłowodowe o tej samej mocy. Lasery światłowodowe mają wiele zastosowań, z których najczęstsze są do transmisji danych, elementów optycznych i włókien. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu technologii drukowania światłowodowego. Istnieje wiele różnych technik drukowania, z których wszystkie mogą być używane na różne sposoby, dlatego przed podjęciem decyzji o tym, jak je wykorzystać, należy koniecznie wiedzieć, jak działa ten proces. Ponieważ lasery światłowodowe takie jak laser fiber są najnowszą i najlepszą technologią światłowodową, są one w stanie pozwolić na produkcję specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak te stosowane w przemyśle tekstylnym. Ponadto zwiększona szybkość, dokładność i wyższa jakość produktu końcowego, ze względu na wyższą moc światła, pozwalają na większą wydajność na koszt, a także zapewniają większą funkcjonalność. Wszystkie te rzeczy łączą się, aby umożliwić znacznie większą wydajność zarówno komponentów światłowodowych, jak i samych światłowodów. Chociaż w tym artykule opisano lasery światłowodowe wykorzystujące światło, istnieją inne techniki, które można zastosować w optyce światłowodowej.

Technologie fotoniczne wykorzystują światło do przesyłania sygnałów, chociaż nie są one klasyfikowane jako forma lasera, ponieważ nie wymagają usuwania jakichkolwiek elektronów z materiału w celu spełnienia swojej funkcji.