Urządzenia do mocowania nitów

 

Łączenie blach jest czynnością, która umożliwia produkcje różnych maszyn z których codziennie korzystamy. Metodą najpopularniejszą jest spawanie ale zabieg ten nie może być stosowany wszędzie. Ograniczeniem są miejsca trudno dostępne gdzie nie jesteśmy w stanie sięgnąć elektrodą spawarki. W związku z tym musimy szukać innych sposobów na to by takie blachy ze sobą połączyć. 

Polecane i solidne nitownice

nitownica ręcznaMetodą, która skutecznie jest w stanie zastąpić łączenie blach z użyciem spawarki jest nitowanie. Sposób łączenia z wykorzystaniem nitów jest znany już od bardzo dawna. Początkowo stosowano jednak nity, które trzeba było wbijać ręcznie. Zapewne sposób ten był przez Państwa widywany na różnych westernach gdzie można było dostrzec proces budowania torów z użyciem wielkich nitów wbijanych ciężkimi młotami. Obecnie nitowanie jest procesem, który nie jest aż tak pracochłonny i czasochłonny. W sprzedaży spotkać można bowiem urządzenie jakim jest nitownica ręczna. Jej największą zaletą jest to, że możemy jej używać w różnym położeniu. W związku z tym polecają ją budowlańcy oraz dekarze. Nitownica ręczna do poprawnego działania potrzebuje użycia siły fizycznej. Ich nieco nowszymi siostrami są nitownice pneumatyczne oraz akumulatorowe. Korzystanie z nich jest bardzo przyjemne a łączenia wykonane są bardzo solidnie. Jednak utrudnieniem jest to, że takiej nitownicy nie da się używać w trudnych warunkach bowiem często są one ograniczone przewodami co bywa niekiedy bardzo kłopotliwe.

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie nitownicy staje się co raz bardziej popularne. Urządzenia te szczególnie często doceniane są na różnych liniach montażowych. Trudno wyobrazić sobie produkcję samochodów czy też sprzętu gospodarstwa domowego bez używania urządzeń jakimi są nitownice.