uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody – konieczne czy nie?

Na rodzinnych spotkaniach zazwyczaj widzimy się z dalszą rodziną, z którą rzadko jest okazja do spotkań. Wtedy przy obfitej kolacji omawia się najróżniejsze tematy, często odbiegające od życia codziennego, niemniej równie ważne.

Sposoby na uzdatnianie wody

uzdatnianie wodyOstatnio miałam taką sytuację, a mianowicie mój wujek podjął pewien temat, który okazał się bardzo frapujący. Chodziło o wydajne uzdatnianie wody i jego sposoby. Wujek zarzekał się, że codziennie robi to stosując filtry do wody pitnej, dzięki czemu nie musi wydawać fortuny na bezustanne kupowanie wód sprzedawanych w butelkach. Wujek mówił, że są identyczne w składzie, ale oczywiście mój oświecony kuzyn musiał wtrącić do rozmowy to, co wie. Powiedział, że właściwie ta butelkowana jest jeszcze bardziej czysta, ponieważ do jej produkcji stosuje się filtry odwróconej osmozy, które są w stanie powstrzymywać osobne jony, które nie powinny się znaleźć w naszej wodzie gotowej do spożycia. Po chwili, gdy wszyscy zmuszeni zostali do przyznania mu racji, tak się tym ucieszył, że przerzucił temat na zmiękczacze wody. Pytał każdą ciotkę po kolei, czy zdają sobie sprawę z tego, jak są istotne w gospodarstwie domowym. Tłumaczył nam, że dzięki temu, że woda staje się miękka, nie ma w niej kamienia, który zwykle osadza się w urządzeniach wykorzystujących czynnie wodę.

A ten kamień potrafi wyrządzić wiele szkód, co gorsze – kosztownych w razie naprawy. Kuzyn, widząc na ich twarzy zainteresowanie, dokładnie wyjaśnił im, dlaczego to jest tak ważne i jak mogą poradzić sobie z osadami.