Wiele zastosowań tuneli suszących

W każdej branży szukamy rozwiązań, które pomogą nam usprawnić codzienne czynności. W wyrobach tekstylnych ważne elementy to materiały, miejsce pracy, czyli komfortowe i bezpieczne dla zdrowia i dodatkowe przedmioty, ułatwiające produkcję. Korzystamy zazwyczaj z nowych technologii, które mają pozytywny lub chociaż neutralny stosunek do ekologii. 

Coraz większa popularność tuneli suszących

tunel suszącyTego typu przedmiotem może być tunel suszący. Używany do suszenia pojedynczych wyrobów tekstylnych jak również wyrobów z metrażu. Tego typu przedmiot wykorzystujemy również do branży graficznej oraz do druku na szkle nawet tych o bardzo dużych gabarytach. Zastosowanie jest wszechstronne i użytkowania możemy szukać w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj moduły składają się z ciepłego powietrza wewnątrz zasilane elektrycznością lub gazem. Tego typu produkt jest bardzo ekonomiczny. Jego oszczędność polega na tym, iż jest bardzo dobra izolacja cieplna tunelu, cyrkuluje się powietrze z częściowym odzyskiem już użytego gorącego powietrza. Prędkość może być dokładnie regulowana poprzez przesuw taśmy. Nadaje się do suszenia wszelkiego rodzaju wyrobów nawet takich, o bardzo dużych rozmiarach. Mamy również możliwość regulować dmuchy powietrza. Proces suszenia sprawia, że wszelkie farby, naklejki i tego typu rzeczy bardzo szybko wysychają i dzięki temu efekt jest bardzo szybki a trwałość bardzo długa. Dzięki temu produkty poddane suszeniu w tunelu są później odporne na mycie, promienie słoneczne i inne. 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Każdy może dobrać taki, którego aktualnie poszukuje. Tego typu urządzenia dostępne są w internecie i w specjalistycznych sklepach zajmujących się takimi maszynami. Gdy udamy się osobiście będziemy mieli okazję sprawdzić szeroką gamę produktów oferowanych przez producenta.