Wybór dobrego sekatora

Każdy kto ma dom poza miastem, najczęściej posiada ogród dookoła niego, w którym rosną kwiaty, krzaki ozdobne i drzewa. Aby wyglądał on estetycznie, trzeba w niego systematycznie wkładać sporo pracy o każdej porze roku.

Jak wygląda sekator firmy Felco?

sekatory felcoPora na porządki w ogrodzie, to najczęściej wrzesień, październik i marzec, oraz kwiecień. W tych miesiącach zajmujemy się porządkowaniem i pielęgnacją zieleni. Przycinanie żywopłotu, czy kilku kwiatów naraz może być ciężkie bez użycia specjalnego sprzętu ogrodniczego, którym bez wątpienia są sekatory Felco. Lekko zagięte ostrze ułatwia precyzyjne cięcie nawet najcieńszych gałązek, a uchwyty do trzymania zostały pokryte gumą antypoślizgowa przeciwdziałającą wyślizgiwaniu się z rąk w trakcie pracy. Dodatkowo zakrzywiona głowica tnąca ułatwia manipulację i możliwość regulacji luzu pomiędzy ostrzem i przeciw ostrzem ułatwia precyzyjne cięcie. Ostrze sekatora zostało wykonane z kutego aluminium o maksymalnej wytrzymałości, przez co możemy go stosować nawet do ucinania grubych gałęzi. Z każdym żywopłotem poradzi sobie w szybkim tempie i pozwoli na uzyskanie każdego kształtu zieleni. Dzięki szerokiemu rozstawowi rączek do trzymania, ucinanie staje się proste i nie wymaga dużej siły, gdyż zamontowany mechanizm na podstawie dźwigni, robi całą pracę za nas. Szwajcarska firma Felco od wielu lat produkuje wysokiej jakości sprzęt ogrodniczy, bez którego ciężko wykonywać jakąkolwiek pracę w ogrodzie. Sekatory są dostępne w kilku rozmiarach.

Wszystko co potrzebujemy do pielęgnacji w ogrodzie, dostaniemy w sklepach ogrodniczych, a także w marketach budowlanych, które posiadają dział ogrodniczy. Dobry sekator przyda się nam także kiedy będziemy chcieli przycinać czubki drzew, czy odstające gałęzie choinek.