Wybór listwy przypodłogowej do domu

W każdym pomieszczeniu w naszym mieszkaniu gdzie znajdują się panele znajdziemy również listwy przypodłogowe. Przeważnie są one dopasowane do koloru panela lub kontrastują z nim. Częściej spotykany jest pierwszy wariant, gdzie dopasowujemy je kolorystycznie. Głównym zadaniem takiej listwy jest zasłonięcie miejsca łączenia się ściany z podłogą.

Listwy przypodłogowe 

listwa przypodłogowaListwy w pokoju wyglądają estetycznie oraz chronią dolną część ściany na uszkodzenia mechaniczne. Listwa przypodłogowa może być wykonana na przykład z drewna lub tworzywa sztucznego. W większości domów spotkamy się z listwą zlewającą się kolorystycznie z podłogą. W nowym budownictwie często znajdziemy kontrast pomiędzy tymi dwoma elementami domu. Możemy spotkać się z jasnymi panelami, a bardzo ciemną listwą. Wygląda to równie estetycznie jak w przypadku tych samych kolorów. Spotkamy się również z różną szerokością listwy, mogą być zwykłe o szerokości czterech centymetrów lub bardziej dekoracyjne, a zarazem szersze listwy. Dobrze wykonana listwa posłuży w domu na wiele lat, a my nie musimy myślec o jej wymianie. Najlepiej skorzystać z listwy drewnianej, która wygląda bardziej estetycznie. Przymocowanie listwy do ściany jest bardzo proste i nie potrzebujemy tu reki fachowca. Cena takiej listwy to zaledwie kilka złotych, dlatego warto wydać troszkę pieniędzy, żeby w domu posiadać dobrej jakości listwy przypodłogowe.

Takie listwy możemy kupić w sklepach budowlanych, które również posiadają elementy wykończeniowe lub dokonać zakupu przez internet z dostawą do naszego miejsca zamieszkania. Jest to wygodniejszy sposób i nie musimy martwić się o przewiezienie list ze sklepu do domu a zapłacimy niewiele więcej. Przed zakupem listwy powinniśmy zmierzyć ile metrów jej potrzebujemy a następnie dokonać zakupu dobrze wykonanej listwy.