drukarka

Wybór odpowiedniej drukarki

W dniu wczorajszym wybrałem się do jednego z supermarketów w swoim mieście, celem zakupu urządzenia drukującego. Będzie mi ono potrzebne w najbliższym czasie, ponieważ czeka mnie wygenerowanie całej masy dokumentów dotyczących firmy, którą chce otworzyć.

Tonery pomagają w wyborze drukarki

drukarkaRobię to za namową znajomego, który jest już po tej operacji i powiedział mi że bez własnej drukarki daleko nie zajadę, bo ilość dokumentów, jaką będę musiała drukować, a potem wypełniać, może sama w sobie puścić mnie z torbami, jeżeli postanowię drukować je w miejscach oferujących tego typu usługi. Swoje pierwsze kroki po wejściu do marketu od razu skierowałem na dział zajmujący się sprzedażą drukarek. Z racji że miałem określony cel, dla którego kupuje ten sprzęt, ale wiedzy na temat różnorodności sprzętu i różnic między nimi posiadałem niewiele, dlatego też poprosiłem asystenta sklepowego, aby pomógł mi w wyborze. Najpierw sprzedawca przeprowadził ze mną krótki wywiad, aby wiedzieć do czego będzie mi ta drukarka służyła. Następnie przedstawił mi wstępne rozwiązanie wraz z wyjaśnieniem zasady działania i koniecznych dodatkowych wydatków związanych z wykorzystaniem takiej drukarki. Mowa była o drukarce laserowej, gdzie wykorzystuje się tonery do drukarek Lexmark jako półśrodek, który jest nanoszony za pomocą lasera i bębna na papier.

Taki toner do drukarki laserowej wymieniany musi być raz na 2500 stron co według mnie było dobrym rozwiązaniem, tym bardziej że duża ilość dokumentów będzie drukowana właśnie teraz. A na potem zostanie mi przynajmniej porządny sprzęt do nowo otwartej firmy.

Więcej w temacie tonerów można znaleźć na stronie tonerydodrukarek.pl