Wybór programu do faktur

Dla osób niezwiązanych z księgowością czy handlem, paragon czy faktura mogą być problematyczne w wystawieniu. Jednak korzystając z odpowiednich pomocy, można wystawiać dowolne dokumenty księgowe w kilka chwil i bez błędów.

Jaki powinien być program do fakturowania?

jaki program do fakturChcąc szybko obsługiwać klientów, trzeba stosować odpowiednią taktykę. Jak wiadomo, każda sprzedaż musi być udokumentowana, a więc trzeba do niej wygenerować paragon, rachunek lub fakturę. Paragon przeważnie wydawany jest na kasie, a rachunek i faktura mogą być wypisywane ręcznie na specjalnych drukach lub w programie komputerowym. Wystawienie kilku faktur w miesiącu nie będzie kłopotem, ale kilkudziesięciu lub nawet kilkuset może stanowić spore wyzwanie. Dlatego w takim przypadku najlepszy będzie program, który znacznie przyśpieszy generowanie dokumentów. Na rynku dostępnych jest kilkanaście programów, które mogą być wykorzystywane przez dowolne firmy. Można je kupić lub za darmo ściągnąć z internetu i korzystać przez wiele lat. Jeżeli chcemy wiedzieć jaki program do faktur będzie najlepszy, warto przed wyborem go przetestować. Z darmowymi programami nie ma problemu, bo ściągamy na swój komputer i sprawdzamy. Jeżeli nie zda egzaminu, to wystarczy go odinstalować i poszukać innego. Płatne wersje są przeważnie częścią kompleksowego oprogramowania do zarządzania firmą, zatem można je poszerzyć o nowe moduły. Firmy informatyczne sprzedające programy, mają do dyspozycji wersje demonstracyjne, które każdy potencjalny klient może wypróbować.

Programy do fakturowania mają zawsze prostą i przejrzystą formę, zatem nie sprawiają kłopotu w obsłudze. Na pewno płatne będą bardziej rozbudowane i lepiej się sprawdzą w dużych firmach, ale darmowe za to są idealne w małych przedsiębiorstwach, bo nie generują kosztów.