Wybór spodni dla wysokich

Wzrost modelki nie może być niższy niż 170 centymetrów – to dobrze znana reguła, obowiązująca w świecie mody. Wysoki wzrost to gwarancja długich nóg, które są wyznacznikiem pięknej sylwetki dla wielu z nas. Jednak mimo tego, że w świecie mody wysokość jest tak doceniana , to jednak przeciętne kobiety nie mają tak kolorowo. Muszą zmagać się na co dzień z wieloma problemami, o których nie mają pojęcia osobniczki średniego wzrostu.

Jak dobrać odpowiednie spodnie

spodnie dla wysokichTo, jak ciężko znaleźć odpowiedniej długości spodnie wysokiej kobiecie wie tylko ta z nas, której wzrost przekracza 175 centymetrów. Dzieje się tak dlatego, że sklepy sieciowe uśredniają wartości potrzebne do opracowania uniwersalnej rozmiarówki. Stąd niekiedy zdarza się, że przymierzane przez nas spodnie sięgają nam zaledwie do kostek, albo co gorsza, do połowy łydki. Na szczęście coraz więcej firm produkujących odzież kobiecą wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek i wprowadza do swojej oferty modele, w których można wybrać odpowiadającą nam długość nogawki. Spodnie dla wysokich można znaleźć już nie tylko w sklepach niszowych marek, ale również w sieciowych punktach sprzedaży. Jeśli mimo to nie uda nam się znaleźć odpowiedniego modelu, do dyspozycji pozostają sklepy internetowe albo wizyta u zaufanej krawcowej.

Choć sytuacja uległa znacznej poprawie i w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, możemy znaleźć coraz więcej egzemplarzy z regulowaną długością nogawki, to jednak nadal nie zawsze mamy szansę zakupu konkretnego modelu, który szczególnie przypadł nam do gustu. Jeśli nie pogodziłyśmy się jeszcze z tym, że przez wzgląd na nasz wysoki wzrost jesteśmy skazane na oversize lub długość spodni odsłaniającą kostki, musimy się naszukać i przymierzać wiele par. Ewentualnie zawsze do dyspozycji pozostaje spódnica.