Wyjątkowa azjatycka przyprawa

 

Czy lubicie podróżować? Dla wielu z nas jest to wspaniały sposób na oderwanie się od codzienności i ujrzenie kawałka świata, który z pewnością nas zachwyci. W podróży poznajemy nowych ludzi, słuchamy ciekawych historii, możemy sprawdzić się w niecodziennych warunkach. Istnieje również spora grupa podróżników – miłośników poznawania świata „od kuchni”.

Przyprawa o chińskich korzeniach

przyprawa 5 smakówW czasach, w których niemal każdy z nas może uzyskać łatwy dostęp do internetu, możemy bez trudu przekonać się, że nasz świat jest niezwykle zróżnicowany. Każdy kontynent ma swoją specyfikę, a zamieszkujące go ludy wypracowały własną kulturę, tradycję, a także kuchnię. Obecnie coraz łatwiej przychodzi nam dzielenie się recepturami na lokalne dania, możemy też zainspirować się nimi, przygotowując posiłki w domu. Jeśli interesuje nas kultura Dalekiego Wschodu, w naszej kuchni z pewnością powinna znaleźć się przyprawa 5 smaków. W jej skład wchodzą tak wyjątkowe i aromatyczne przyprawy, jak koper włoski, anyż czy goździki. Pochodzi ona z dalekiej Azji, jest szczególnie chętnie stosowana w Chinach. Jeśli więc mamy ochotę na danie inspirowane tą częścią świata, orientalna przyprawa 5 smaków z pewnością się sprawdzi. Możemy dodawać ją nie tylko do mięsa, ale i do ryżu oraz innych składników. Dzięki temu nasze dania będą bardziej wyraziste, a my zaskoczymy bliskich wyjątkowymi smakołykami z azjatycką nutą.

Przyprawa 5 smaków jest dobrze znana wszystkim miłośnikom kuchni chińskiej. Podkreśla ona smak i aromat potraw, do których jej dodamy. Szczególnie pasuje ona do mięsa – wieprzowiny czy kurczaka, a także do ryżu lub smażonych warzyw. Jeśli lubimy eksperymentować w kuchni, z pewnością spodoba nam się ta oryginalna kompozycja przypraw, którą można wykorzystać na różne sposoby.