Wykończenie mieszkanie w Trójmieście

Podczas planowania wydatków, które związane są z zakupem nowego mieszkania od dewelopera, powinieneś uwzględnić również koszty wykończenia lokalu. Ich wysokość uzależniona jest od wielu czynników, warto jednak sporządzić orientacyjny kosztorys – dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas oszacowywania ceny wykończenia mieszkania.

Na czym polega wykończenie mieszkania?

wykończenie mieszkania pod klucz trójmiastoZakup mieszkania wywołuje niemałe emocje – trudno się dziwić. Przeprowadzka na swoje to moment otwarcia nowego rozdziału w życiu. Nowe mieszkanie to ogromna radość, ale także duża inwestycja  – warto więc dobrze rozplanować wszystkie wydatki. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, musisz przygotować się na to, że nowe mieszkanie zastaniesz w stanie deweloperskim. W stanie pod klucz sprzedawany jest niewielki odsetek mieszkań. najczęściej obejmuje: drzwi wejściowe do mieszkania, okna, parapety wewnętrzne i zewnętrzne, ściany gotowe do malowania lub pokryte warstwą białej farby, wylewkę podłogową, wszystkie niezbędne instalacje m.in. grzewczą, elektryczną, wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną wraz z gniazdkami i grzejnikami. Dalsze wykończenie, wyposażenie i umeblowanie lokalu to obowiązek nowego właściciela. Z pewnością wykończenie mieszkania pod klucz trójmiasto to nie lada wyzwanie. Dlatego warto jest zatrudnić fachową ekipę wykończeniową.

Na ostateczną cenę wykończenia mieszkania ma wpływ naprawdę duża liczba czynników. Podstawową kwestią jest powierzchnia i układ pomieszczeń. Istotne jest również to, na jakie materiały się zdecydujesz i w jakim standardzie chcesz urządzić mieszkanie. Nie można zapominać o wynagrodzeniu dla ekipy wykończeniowej ‒ stawka godzinowa uzależniona jest od renomy firmy, a także od miasta.