Wykonywanie drewnianych altanek przez stolarza

 

Kilka lat temu ukończyłem szkołę zawodową. Z wykształcenia byłem stolarzem i pracowałem w warsztacie. Jednak gdy tylko nabrałem większych umiejętności zauważyłem, że warto postawić na dodatkowy zarobek i zacząłem oferować różne usługi indywidualnie.

Handel altankami ogrodowymi

altanka ogrodowaMoją grupą docelową byli oczywiście sąsiedzi oraz znajomi, którzy potrzebowali jakiejś pomocy czy prostych mebli. Jednak taka praca dorywcza naprowadziła mnie na pewien trop. Szybko zauważyłem, że wiele osób chce mieć w swoim ogrodznie altanki. Niestety ceny oferowane przez spore sklepy często były wygórowane, a za taką prostą konstrukcję możnaby było zapłacić o wiele mniej. Postanowiłem to wykorzystać i zacząłem wykonywać altanki. Pierwszą wykonałem dla własnego użytku, ponieważ chciałem dopracować wszelkie tehcniki związane z konstrukcją i zobaczyć jak mi idzie ta usługa. Okazało się, że wyszło bardzo przyzwoicie i wielu osobym przypadło to do gustu. Oczywiście cały czas zastanawiałem się jak zrobić to w taki sposób aby zredukować zbędne koszty. Ostatecznie mój pomysł na biznes wypalił i wiele osób chciało zamówić u mnie tego typu altankę. Oczywiście to był tylko wierzchołek góry lodowej. Potem doszły do tego meble ogrodowe i huśtawki dla dzieci. Uznłem, że warto zrezygnować z pracy na etat i otworzyłem własną firmę. Dzięki temu szybciej się rozwijałem i mogłem zatrudnić kogoś do pomocy. Altanka ogrodowa stała się polecanym produktem i wiele osób ją zamawiało.

Gdy tylko odkryłem nowe możliwości zacząłem wprowadzać różne wariacje aby klienci mieli większy wybór. Nie spodziewałem się, że wszystko potoczy się tak szybko ale byłem z siebie zadowolony. Moja praca była doceniana i nie martwiłem się o brak klientów. Miałem wielkie plany i cały czas inwestowałem w rozwój nowej firmy.