Wykorzystanie papierowych toreb z Poznania

Pracuję w sklepie z kosmetykami naturalnymi. Od kilku lat obserwuję zwrot ku temu, co naturalne. Ludzie mają większą świadomość, tego co kupują. Krem do twarzy ma nie tylko nawilżać czy działać przeciwzmarszczkowo – liczy się także jego skład oraz opakowanie. Wizerunek kosmetyków naturalnych musi być bowiem spójny.

Torba z papieru

torby papierowe z PoznaniaW miejscu mojego zatrudnienia duży nacisk kładzie się na spójność wizerunku. Nie wyobrażam sobie, by sprzedane kosmetyki zapakować do torebki z tworzywa sztucznego. Pomocne okazały się torby papierowe z Poznania – dobrze wyglądają i stanowią odpowiednie opakowanie do produktów z przyjaznym składem. Posiadam ich sporo, w różnych rozmiarach. Wszystko po to, by klientka zdecydowana na zakup mydła nie musiała opuścić sklepu z wielką torbą. Papierowe torby są estetycznie wykonane, z uwzględnieniem filozofii minimalizmu. Jedyną ozdobą jest logo sklepu, umieszczone nieco przekornie w prawym dolnym rogu. Istnieje możliwość otrzymania toreb w różnych kolorach, jednak dyrekcja sklepu zdecydowała o zakupie tych podstawowych – bez koloru. Chyba najlepiej wpasowują się w naszą ideologię. Ma być prosto, naturalnie i minimalistycznie. Mimo, iż skromnie wygląda,  z pewnością wyróżnia się na ulicy, właśnie tym brakiem koloru. Nie od dziś wiadomo, że siła tkwi w prostocie. Ludzie coraz częściej wybierają to co proste i nienachalne swoim wizerunkiem. Papier przed laty był chętnie stosowanym materiałem w opakowaniach i teraz wraca do łask.

To dobrze, ze korzystamy z tego co znane i sprawdzone. Ponadto naturalne materiały są bardziej przyjazne, zarówno dla naszej skóry, jak i planety. Warto o tym pamiętać – nie tylko podczas kolejnych zakupów sklepie z kosmetykami naturalnymi. Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.