Wysiew trawy na słabe gleby

Gdy mamy ogród, często nasza trawa nie wygląda jak byśmy tego chcieli. Wtedy to decydujemy się ja założyć od nowa. Problemem może być nie tylko to, że była ona często użytkowana przez wiele osób, ale również to, że rośnie na nieodpowiedniej glebie. Warto w takim przypadku kupić nasiona, które wykiełkują nawet na słabej glebie.

Wybór dobrej trawy na słabe gleby

trawa na słabe glebyZałożenie trawnika może wydawać się prostą czynnością, ale nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli. Niestety, gdy źle dobierzmy nasiona nie będzie ona wyglądać zbyt reprezentacyjnie. Zamiast pięknie zielonych kęp będą wyrastać na niej chwasty, a może także pojawiać się mech. Na początku warto zbadać odczyn gleby albo poddać jej dokładnej analizie w stacji badawczej. Jeśli nasza gleba w ogrodzie jest słaba, powinniśmy kupić nasiona do niej odpowiednie. W sklepie dostępna jest w sprzedaży trawa na słabe gleby. Jej nasiona są przystosowanego do gorszych warunków glebowych i bez problemu sobie na nich poradzą. W ten sposób bez dużego wysiłku będziemy mogli uzyskać efekt pięknie zielonego trawnika, który będzie zachwycał swoją gęstością. Na szczęście w sklepach jest jej szeroki wybór. Z roku na rok producenci wypuszczają do sklepów coraz więcej produktów i roślin ,które mogą rosnąć na słabej glebie. Musimy pamiętać, że oprócz wysiewu trawy możemy także założyć ją w innym sposób na przykład z rolki. Jest to prostsza metoda, ale trochę droższa. Daje ona jednak o wiele szybszy efekt. To od nas zależy którą z niej wybierzemy, aby uzyskać piękny efekt trawnika w naszym ogrodzie.

Jeśli chcemy mieć piękny trawnik przez domem, musimy kupić odpowiednie nasiona. W przypadku gdy mamy słabą glebę, musimy wybrać do niej nasiona dedykowane właśnie takiemu podłożu. Odpowiednio dobrane sprawią, że będą pięknie rosły i prezentowały się wokół domu, a my będzie bardzo zadowoleni z takiego efektu.