Zaawansowany endoskop do zastosowań medycznych

Sprzęt optyczny od Olympusa zna praktycznie każdy, kto w jakimkolwiek stopniu kiedyś zajmował się fotografią czy ma choćby minimalną wiedzę na ten temat. Olympus jednak nie zajmuje się wyłącznie wyposażeniem fotograficznym, a ma w ofercie także sprzęt medyczny oraz diagnostyczny, będący bardzo rekomendowanym przez personel mający okazję takowym się posługiwać.

Najnowocześniejsze endoskopy do celów medycznych

olympus - endoskopy medyczneMedyczne endoskopy różnią się od standardowych kamer inspekcyjnych pod kilkoma względami. Przede wszystkim, są one bardziej kompaktowe, zwłaszcza ich kamery, tak by można było dzięki nim wykonywać badania w sposób komfortowy dla pacjenta. Oczywiście, wszystkie urządzenia medyczne są kompatybilne z wyposażeniem elektronicznym, produkowanym przez Olympus – endoskopy medyczne, mimo dobrych jednostek centralnych, podłączane są często do baz przemysłowych, mających wyższe osiągi i większą pojemność nośników danych. Kompatybilność pomiędzy różnym wyposażeniem Olympusa pozwala personelowi medycznemu na jak najdokładniejsze skalibrowanie sprzętu i dostosowanie go do aktualnych potrzeb. Najbardziej wyróżniającą się cechą endoskopów przeznaczonych do zadań medycznych, jakie Olympus ma w swojej ofercie jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Przewody oraz obudowy kamer są wykonane z antyalergicznego stopu stali i srebra, bardzo łatwego do dezynfekcji i konserwacji.

Ten materiał posiada wszystkie najważniejsze atesty medyczne, i może być stosowany we wszystkich celach, w jakich wykorzystuje się endoskopy. Przewody otaczane są natomiast gładką i elastyczną okładziną, która zapobiega możliwości podrażnienia pacjenta podczas wykonywania zabiegów, i jest równie łatwa do czyszczenia i odkażania jak materiał przewodu, na którym jest stale założona.