Zabezpieczenie balkonu siatką

Posiadanie balonu z pewnością stanowi doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Można go ciekawie zaaranżować, ustawić kwiaty w donicach czy nawet ustawić oświetlenie, ale to wszystko może być zniszczone przez niechcianych lokatorów.

Czy siatki balkonowe są skuteczne?

wytrzymała siatka na balkon bezinwazyjnaPtaki lubi podziwiać wiele osób, ale przeważnie nie na swoim podwórku. Jeżeli jakieś pojawiają się na naszych balkonach czy parapetach, to przeważnie robimy wszystko, aby się ich pozbyć. Szczególnie uciążliwe są gołębie, które nie dość, że bardzo hałasują, to jeszcze robią bałagan i co najgorsze zakładają gniazda. Nie można o nich powiedzieć, że są czyste, bo miejsca, w których spędzają czas można łatwo poznać po wyglądzie oraz zapachu odchodów. W związku z tym tak bliskie sąsiedztwo z gołębiami nie jest wskazane, zatem warto się ich zawczasu pozbyć. Dobrym sposobem na to jest wytrzymała siatka na balkon bezinwazyjna metoda, która zadziała już od pierwszych chwil po założeniu. Jest ona mało widoczna, zatem nie psuje krajobrazu, a do tego jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia oraz na niepożądane działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, duże wahania temperatur czy też promieniowanie słoneczne. Założenie siatki jest bardzo proste i można to zrobić inwazyjnie, bądź nieinwazyjnie bez użycia śrub, wkrętów czy gwoździ. Siatkę należy dokładnie dopasować do wielkości balkonu,  aby nie pozostały prześwity, przez które sprytne gołębie mogłyby się dostać na balkon. Jej brzegi można przymocować na haczykach z mocnym klejem.

Siatki balkonowe doskonale zabezpieczają nasz okna i balkony już od pierwszych chwil od założenia. Są one naprawdę mało widoczne, choć ptaki widzą je bez problemu. To dla nich bariera nie do pokonania, dlatego też siatki są najbardziej skuteczne.