Żarówka UVB jest bardzo ważna

Hodowla gadów jest coraz bardziej popularna. Terrarium z jaszczurką lub wężem nie jest już rzadkim widokiem. Zanim zabierzemy się za hodowlę tych zwierząt, musimy jednak zagwarantować im odpowiednie warunki do życia. W każdym terrarium powinny się znaleźć dobre żarówki, które zapewnią oświetlenie i temperaturę. Równie istotne są żarówki UVB.

Czy żarówki UVB są niezbędne?

żarówka uvb dla agamyGady, w porównaniu do klasycznych zwierząt domowych, wymagają specjalnego traktowania. Odpowiedni pokarm i dobre warunki bytowe są bardzo ważne, jeżeli chcemy utrzymać pupila w zdrowiu i dobrej kondycji. Dobrze wykonane terrarium to podstawa – przecież dla gada jest ono całym światem. Terrarium powinno być odpowiednio rozplanowane i musi się w nim znaleźć odpowiednie oświetlenie. Jakie? To zależy od wymagań konkretnego gatunku. Normą są żarówki cieplne, które dbają o odpowiednią temperaturę wewnątrz terrarium i zapewniają światło. Bardzo ważne jest również oświetlenie UVB. Do czego służą takie promienniki? Promieniowanie UVB wspomagają syntezę witaminy D3 u gadów – takie żarówki są niezbędne u większości jaszczurek. Żarówka UVB dla agamy jest bardzo ważna. Te sympatyczne jaszczurki nie mogą być pozbawione takiego oświetlenia. W trosce o ich zdrowie powinniśmy wybierać dobre jakościowo promienniki które nie tylko będą spełniały swoją rolę, lecz będą również sprawne przez długi czas.

 Terrarystyka to bardzo ciekawe hobby. Należy jednak pamiętać, że do hodowli zwierząt należy podejść w odpowiedzialny sposób. Najistotniejsze jest zagwarantowanie właściwych warunków bytowych. Zapewnienie odpowiedniego pojemnika i pokarmu dobrej jakości ma bardzo duży wpływ na zdrowie gadów. Oświetlenie UVB, niezbędne w przypadku wielu gatunków, to element, który musi znaleźć się w terrarium.