Zarysowania na szybach auta

 

Niezależnie od tego jaki rocznik ma nasze auto chcemy, aby było reprezentatywne. Dbamy więc o to, aby lakier nie schodził, a auto było w pełni czyste. W środku auta odkurzamy i nie śmiecimy. Warto też zwrócić uwagę na rysy, które nie tylko mogą psuć walor estetyczny, ale mogą być zagrożeniem bezpieczeństwa. Musimy je usunąć.

Uszkodzenia na szybach samochodowych

usuwanie rys z szyb samochodowychMoże winą zarysowań szyb jest kot biegnący po masce naszego auta albo piasek niesiony przez wiatr. Czasami zdarza się, iż jesteśmy sami winni temu problemowi, ponieważ nasze wycieraczki są już bardzo zużyte, a ścierka, którą przecieramy nasze szyby jest szorstka albo zużyta i ma zaschnięte elementy na sobie. Usuwanie rys z szyb samochodowych w przypadku płytkich zarysowań nie jest trudne, jednak warto uniknąć tego problemu. Możemy zadbać o to, aby nasze auto było okryte płachtą ochronną na parkingu. Wymieńmy stare wycieraczki, a nowe regularnie sprawdzajmy, czy przypadkiem już się nie psują. Zamieńmy też starą ścierkę na nowszą i wymieniajmy ją regularnie, aczkolwiek najlepszą opcją będzie używanie jednorazowych ręczników papierowych. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zarysowań szyb w naszym pojeździe. Jeśli się pojawią wystarczy zakupić filc i pastę polerską. Taką pastę nakładamy na dokładnie umytą, odtłuszczoną i wysuszoną powierzchnię. W innym wypadku nie powinniśmy polerować, gdyż brud wciśniemy w zarysowania. Do polerowani rys używajmy nieco więcej siły niż do reszty miejsc.

Zadbane auto to nie tylko najnowszy model myty regularnie w myjni samochodowej. To też auto, które nie ma rys na szybach, przez co wygląda estetycznie, ale również spełnia warunki bezpieczeństwa na drodze. Kiedy zauważymy płytkie zarysowania natychmiast powinniśmy je usunąć za pomocą pasty polerskiej.