Zastosowania druku termotransferowego

Od wielu już lat druk jest bardzo ważną technologią, wykorzystywaną również w produkcji. Bez druku na przykład nie mógłby funkcjonować przemysł odzieżowy. Wykorzystywana tam technologia termotransferu służy do nanoszenia na ubrania różnych nadruków.

Na czym polega druk transferowy?

druk transferowy łódzkieW obecnych czasach, druk odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce. Szczególnie jego znaczenie jest duże w przypadku przemysłu odzieżowego. To właśnie z pomocą druku tworzy się na koszulkach i innych rodzajach odzieży specjalne nadruku , napisy, czy też grafiki. Oczywiście, w zależności od rodzaju materiału, różni się zupełnie użyta technologia druku. I tak w przypadku tekstyliów wykorzystywany jest głownie druk transferowy łódzkie jest tym regionem, gdzie jest wiele firm korzystających z tej technologii. Druk transferowy bardzo mocno odbiega od innych sposobów na nanoszenie grafik i napisów na materiale. Technologia ta polega na wgrzaniu w dany materiał odpowiedniego wzoru, z pomocą obróbki termicznej. Dzięki temu, tak powstały wzór, logo, czy też grafika okazuje się niezwykle trwała, również na uszkodzenia mechaniczne i te wywoływane przez kontakt z detergentami. Biorąc pod uwagę tekstylia, druk transferowy umożliwia także uzyskanie najbardziej żywych i wyrazistych kolorów spośród wszystkich pozostałych rodzajów druku. Nic więc dziwnego, ze druk transferowy stał się powszechnie używana technologią podczas produkcji różnej odzieży. Szczególnie jednak często technologia ta jest stasowana podczas wytwarzania popularnych T-Shirtów.

Druk ma obecnie znacznie więcej zastosowań niż te typowo biurowe. Wynika to z faktu, że dzięki tej technologii można znacznie szybciej produkować różne towary, takie jak odzież. Bardzo ważne jest jednak, by do produkcji wybrać odpowiednią technologię wydruku.