Zastosowanie torby pod kierownicę w rowerze

Posiadając rower trekkingowy, przełajowy lub górski, często myślimy, jakiego typu sakwy i torby możemy w nim zamontować. Oferta tego typu akcesoriów na rynku jest niezwykle wysoka, a ich wszechstronność przejawia się między innymi w tym, iż możliwe staje się montowanie ich w różnych miejscach w rowerze. Do bardzo popularnych toreb, które możemy zamontować w rowerze należy sakwa montowana pod kierownicą.

Jakie rzeczy możemy przechowywać pod kierownicą rowerową?

sakwa na kierownicę rowerowąCharakterystycznym elementem każdej sakwy tego typu jest suwak i zamek błyskawiczny, który jest umieszczony w górnej części tego typu torebki. Ułatwia to umieszczanie rzeczy w tego typu torbie nie tylko na postoju, ale także w trakcie jazdy. Sakwa na kierownicę rowerową może być wykonana z miękkiego i elastycznego materiału, lub wyposażona w usztywniające elementy, które pozwalają zachować jej na przykład kształt walca. Bardzo ważnym elementem każdej sakwy są taśmy mocujące. Zazwyczaj stosowane są przylepce, umieszczone  po obu stronach sakwy. Umożliwia to wygodne zamontowanie tego typu torby po obu stronach mostka. Takie zamocowanie umożliwia umiejscowienie torby idealnie na środku kierownicy, nawet w kierownicach szosowych, zwanych także barankami. W sakwie tego typu możemy umieszczać wiele rzeczy, Począwszy od portfeli i kluczy, a skończywszy na telefonach, które są umieszczane w specjalnych kieszonkach, wyposażonych w folie przeźroczystą.

W sakwie tego typu będziemy mogli także chować wszelkiego rodzaju batony i żele energetyczne. jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy wyruszamy na dalszą wyprawę rowerową, i chcemy, aby sakwy służyły nam jako element bikepackingu. w sakwach przednich wiele ludzi umieszcza także powerbanki i elementy, służące do nawigowania podczas trasy.