Zdecydowałam się na legalną firmę w Niemczech

Kilka lat temu wyjechałam do pracy do Niemiec. Muszę przyznać, że całkiem dobrze mi się tutaj żyło. Zdecydowałam się już nie wracać do swojego kraju. Udało mi się tutaj kupić mieszkanie, a ostatnio zastanawiałam się nawet nad tym, jak mogłabym zwiększyć swoje zarobki. Doszłam do wniosku, że jeśli zostawię pracę na etacie i założę własną firmę, moje zarobki urosną bardzo szybko.

Jak zakłada się firmy w Niemczech?

legalna firma w niemczechUdałam się do mojej przyjaciółki, której legalna firma w Niemczech przynosiła sukcesy już od kilku lat. Zapytałam się jej, jak założyć tak prężnie działające przedsiębiorstwo w tym kraju. Od razu wszystko mi wytłumaczyła. Dowiedziałam się od niej, że założenie legalnej firmy w Niemczech, wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim nie wymaga załatwienia zbyt wielu formalności. Wystarczy skompletować odpowiednie dokumenty i złożyć wraz z wnioskami o zarejestrowanie działalności gospodarczej do urzędu miejscowego oraz do niemieckiego urzędu skarbowego. Założenie takiej firmy może przynieść bardzo duże korzyści, ze względu na niski podatek dochodowy oraz ulgi podatkowe z których mogą skorzystać młodzi przedsiębiorcy. Zdecydowałam się otworzyć taką działalność, a koleżanka pomogła mi wypełnić wszystkie dokumenty. Bez problemu skompletowałam wszystkie formularze, które musiałam złożyć w urzędzie.

Już po kilku tygodniach mogłam startować z moją własną firmą. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się to wszystko, tak szybko załatwić. Dzięki temu moje zarobki znacznie wzrosły, a bycie „samemu sobie szefem” bardzo mi się spodobało. Cieszę się, że założenie firmy w Niemczech nie jest związane ze zbyt dużymi formalnościami, ponieważ dzięki temu poradziłam sobie bardzo szybko ze wszystkim i nie musiałam zatrudniać żadnych pośredników do pomocy.