Zdobycie prawa jazdy było moim marzeniem

Już jako dzieciak uwielbiałem samochody i nie mogłem się doczekać aż sam będę mógł jeździć autem. Ojciec obiecał mi, że jak będę się dobrze uczył to wyśle mnie na kurs o wiele wcześniej. Miałem najlepsze wyniki w klasie, bo tak mi na tym kursie zależało.

Uzyskanie uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego

prawo jazdy w ToruniuOjciec był słowy i go za to ceniłem. Zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami zapisał mnie do szkoły jazdy, gdzie miałem uczyć się do egzaminu. Dla mnie prawo jazdy w Toruniu było ważne, bo dawało mi wolność i niezależność. Od dziesiątego roku życia odkładałem wszystkie pieniądze, żeby kupić samochód. Uzbierała mi się pokaźna suma. Na kursie byłem niezły, bo interesowałem się motoryzacją a znaki czy przepisy drogowe to znałem na pamięć. Właściciel szkoły stwierdził, że wiedza teoretyczna nie była mi potrzeba i od razu miałem jazdy. Z obsługą pojazdu też nieźle sobie radziłem i byłem przygotowany do egzaminu. Cały czas myślałem o tym co zrobię jak dostanę prawo jazdy i ta myśl towarzyszyła mi nawet podczas egzaminu, który ostatecznie poszedł mi na prawdę świetnie i oczywiście zdałem za pierwszym podejściem. Po odbiór prawa jazdy pojechałem z ojcem, który pozwolił mi prowadzić swój samochód w drodze powrotnej. Sam stwierdził, że świetnie jeździłem. Następnego dnia pojechałem do komisu samochodowego razem z ojcem, żeby wybrać sobie jakiś samochód. Zarejestrowałem go na ojca, bo miał on sporo zniżek a ja z uwagi na brak doświadczenia i młody wiek płacił bym wysokie ubezpieczenie.

Z prawa jazdy korzystałem bez przerwy. Nawet po szkole specjalnie szukałem zatrudnienia jako kierowca, ponieważ marzyłem o takiej pracy. Czułem się za kółkiem doskonale i jeździłem bezpiecznie co potwierdzały wszystkie osoby, które ze mną jechały.