Zlew z dwoma komorami

Jeżeli chcemy mieć odpowiednio dużo miejsca w zlewie na mycie naczyń, to najlepiej pomyśleć o modelach z dwoma oddzielnymi komorami. Taka wielkość zdecydowanie ułatwia wykonanie pracy, gdyż w jednej komorze można naczynia myć, a w drugiej trzymać brudne. 

Z czego zrobione są zlewozmywaki? 

zlewozmywak 2 komorowy granitowyW sklepach z wyposażeniem kuchni znajdziemy sporo rodzajów  zlewozmywaków i baterii. Są one niezbędne, gdyż służą do mycia naczyń, rąk, a także produktów spożywczych. Ponieważ mogą one mieć różną głębokość, to czasem jednokomorowy model wystarcza w kuchni, gdzie przyrządza się posiłki dla czterech osób. W zlewie przede wszystkim myjemy naczynia, więc przy jego wyborze trzeba się głównie komfortem kierować. Obecnie na rynku najlepszy jest zlewozmywak 2 komorowy granitowy, który jest odporny na zarysowania i uszkodzenia. Dzieje się tak za sprawą materiału z jakiego został wykonany. Stanowią go w dwudziestu procentach dedykowane żywice, a w pozostałych osiemdziesięciu piaski granitowe. Ponadto jego powierzchnia jest pokryta specjalną powłoką antybakteryjną, która w dużej mierze odpowiada za higieniczną czystość. Dwukomorowe zlewy mogą mieć klasyczne ułożenie równoległe, lub narożne. Dodatkowym elementem bywa czasem ociekacz, na którym można kłaść umyte naczynia, które same się osuszą, a nadmiar wody spłynie do komory. Do każdego zlewozmywaka należy dokupić baterię, syfon i zaślepkę, aby można było z niego korzystać. Jeżeli wybierzemy cały zestaw, to w jednej cenie otrzymamy wszystkie niezbędne elementy. 

Na rynku poza zlewozmywakami granitowymi znajdziemy także kamienne, porcelanowe, czy wykonane ze stali nierdzewnej. Jednak najlepsze jakościowo są te pierwsze, choć ich cena nie należy do najniższych, to są godne uwagi, bo będą jak nowe przez wiele lat.